O nás - Práh jižní Morava

Budova

Práh jižní Morava, z.ú. poskytuje dětem, dospívajícím a dospělým lidem s vážnými psychickými problémy z Jihomoravského kraje pomoc a podporu při jejich začleňování do běžného života.
Našim klientům pomáháme překonávat problémy související s duševním onemocněním v základních životních oblastech: práce, samostatné bydlení, vzdělávání, péči o zdraví, mezilidské, rodinné a partnerské vztahy, využití volného času a dalších.

Pomáháme prosazovat a hájit práva lidí s duševním onemocněním a zlepšujeme vztah veřejnosti k lidem s duševním onemocněním.

Jsme pevnou součástí systému poskytovatelů sociálně-zdravotnických služeb Města Brna a Jihomoravského kraje. Intenzivně spolupracujeme s Psychiatrickou klinikou FN Brno Bohunice, Psychiatrickou nemocnicí Brno Černovice, Psychiatrickým oddělením Vojenské nemocnice, s mnoha ambulantními psychiatry a psychology. Úspěšně realizujeme projekty financované z fondů EU. Naše služby jsou vysoce hodnocené. V minulých letech jsme zrekonstruovali bývalou školní budovu na Tuřanské 12 v Brně a adaptovali ji pro chráněné bydlení a potřeby terapeutické a pracovně-terapeutické práce. V roce 2005 jsme otevřeli úspěšnou tréninkovou kavárnu Café Práh v Galerii Vaňkovka.  V několiak okresech Jihomoravského kraje úspěšně působí náš terénní tým. Chráněné dílny Práh jižní Morava vyrábí konkurenceschopné výrobky.

Pomohli jsme mnoha našim klientům nacházet a udržet zaměstnání na trhu práce. Významně se podílíme na destigmatizaci duševního onemocnění v Brně, například Měsícem Bláznovství a Dny duševního zdraví s velmi navštěvovanou anonymní poradnou.

Práh jižní Morava je členem:

ČAPZ — Česká asociace pro psychické zdraví
AKS — Asociace komunitních služeb v psychiatrii
ANNO — Asociace nestátních neziskových organizací
ČRSS — Česká rada sociálních služeb
APSS — Asociace poskytovatelů sociálních služeb

Základní údaje:

Název: Práh jižní Morava, z.ú.
Adresa: Tuřanská 12, 620 00 Brno
Právní forma: Zapsaný ústav
IČO: 702 88 101
Datum registrace: 21. 12. 1999
Číslo registrace: VS/1-1/42247/99R
Telefon: 734 152 545
Fax: 545 232 732
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: www.prah-brno.cz

 

Detailní informace najdete ve výročních zprávách (zde)

 

 

 

 

 
JT Fixed Display