Václav Rolenec - Práh jižní Morava
vaclav rolenec

Jmenuji se Václáv Rolenec jsem vystudovaný chemicko potravinářský inženýr, v současné době Peer konzultant ve sdružení Práh. Narodil jsem se a do šeti let jsem žil v Pardubicích - ve městě perníku. Poté jsem se s rodiči přestěhoval do Brna a žiji zde dodnes. Roku 2009 jsem onemocněl paranoidní schizofrenii a dlouhá léta jsem s touto nemocí zápasil. Když jsem se po několika letech z této nemoci dostatečně zotavil, tak jsem začal pracovat jako Peer konzultant a dělám tuto práci dodnes a velice mě naplňuje a vidím v ní velký význam.

Zpět: Zobrazit Přiběhy lidí kteří se setkali s duševním onemocněním


Za dobu své nemoci jsem se setkal s celou řadou předsudků a polopravd týkajících se duševních nemocí. Asi nejčastější předsudek se kterým se setkávám je když někomu řeknu, že mám schizofrenii, tak si lidé většinou myslí, že mám rozdvojenou osobnost. Dávám sem souhrn nejčastějších mýtu, které se se schizofrenií vážou a jak to opravdu je.

Pozice peer konzultanta v Práh jižní Morava pro mě znamená možnost pomáhat lidem se stejným duševním onemocněním - schizofrenie, které mě před lety postihlo a stále má negativní vliv na mé zdraví a celkovou kvalitu života. Ze svého vlastního příkladu vím, že je důležité nevzdávat se a s nemocí bojovat za každou cenu. Bohužel spousta pacientů svůj boj během života někdy vzdá. Tady je, mimo jiné, práce pro peer konzultanta, aby na svém příkladu ukázal, že jsou ještě další možnosti zotavení se.

JT Fixed Display