Kurz Jednoduchá obsluha hostů - Práh jižní Morava

barmanV polovině července 2015 složilo v Café Práh všech sedm účastníků rekvalifikačního kurzu Jednoduchá obsluha hostů úspěšně státní zkoušku. Všichni NA VÝBORNOU. Gratulujeme.

Akreditovaný kurz (MSMT-28607/2014-1/702) realizovalo brněnské vzdělávací středisko NcM PhDr. Zdeňky Endlicherové. Kurz byl součástí úspěšného projektu Podpora zaměstnávání osob s duševním onemocněním 2 financovaného z programu Lidské zdroje a zaměstnanost Evropského sociálního fondu.
Cesta kurzem nebyla pro účastníky vůbec jednoduchá. Začala již o několik měsíců dříve, kdy zájemci o kurz nastoupili do Café Práh na tréninková místo číšníka. Zde trénovali základní pracovní dovednosti, například pravidelnou docházku, kterou si každý účastník postupně zvýšil z osmi na dvacet hodin týdně – tedy na poloviční úvazek. Získali základní dovednosti číšnické profese (přípravu kávy, míchaných nápojů, udržování čistoty na pracovišti a základy obsluhy hostů).

Vlastní kurz složený ze dvou částí – teoretické a praktické – začal 3. června. V prvních třech týdnech probíhala teoretická výuka ve vzdělávacím středisku NCM. Druhá, praktická část, proběhla v naší Café Práh. Každý účastník absolvoval 80 hodin praxe pod vedením pracovní asistentky a profesionálky v oboru hotelnictví v jedné osobě, Zuzany Hlubinkové. Samozřejmě pod supervizí vedoucí kurzu, doktorky Zdeňky Endlicherové.
Poté už účastníky čekala zmíněná závěrečná státní zkouška, kterou všichni zvládli na výbornou.
Účastníci kurzu nejenže získali cenné znalosti a dovednosti z číšnické profese, ale také certifikované osvědčení o profesní kvalifikaci s celostátní platností, které mohou do budoucna využít ve svém profesním životě.

 

 

JT Fixed Display