Měsíc bláznovství 2019 - Práh jižní Morava

Pod záštitou náměstka hejtmana Jihomoravského kraje, radního pro sociální oblast Mgr. Marka Šlapala a radního pro oblast zdravotnictví Milana Vojty, M.A., MBA. pořádá Práh jižní Morava ve spolupráci s pacientským hnutím „O nás s námi“, JMK, MZČR, PdF MU, Psychobraním, Piafou Vyškov, z.ú.

mesic blaznovstvi slider na web

PROGRAM MĚSÍCE BLÁZNOVSTVÍ
(zde ke stažení jako pdf)

 


1. 4. 16 hodin„O nás s Vámi“ - seminář pro poskytovatele sociálních a zdravotnických služeb, Krajský úřad JMK
Seminář je určený poskytovatelům sociálních a zdravotnických služeb, kteří mají jedinečnou možnost si poslechnout od lidí se zkušeností s duševním onemocněním to, co si přejí, a jak vidí jejich provázanost a spolupráci.

4. 4. 17 hodin – Vernisáž výstavy Šimona Burgeta, SLAVONICE, Café Práh
Výstava bude ve velkém sále Café Práh instalovaná do 2. června, tak neváhejte a přijďte ji navštívit.

8. 4. 10 hodin – „Jak se pozná, že už jsem se zbláznil“ – workshop pro střední školy, Café Práh

9. 4. 17 hodin – „Přijďte včas“ představení organizací, které řeší časnou intervenci v rámci svých služeb (Centrum Anabell, Renadi, Podané ruce., Práh jižní Morava), Café Práh
Dozvíte se na koho a proč se obrátit, když Vám nebo Vašemu blízkému začne být těžko A PROČ JE DŮLEŽITÉ PŘIJÍT VČAS. Organizace a služby, které v Brně pomáhají lidem s psychickými potížemi, pořádají v rámci Měsíce bláznovství workshop, kde se dozvíte podrobnější informace o možnostech spolupráce, způsobu, jakým dané služby pracují a o jejich zkušenostech z praxe.

11. 4. 9 hodin - Aktuální stav reformy péče o duševní zdraví, seminář, Café Práh
Odborný seminář k aktuálnímu dění v reformě péče o duševní zdraví v České republice, se zaměřením na dění v Jihomoravském kraji, který pořádá Práh jižní Morava ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Ministerstvem zdravotnictví ČR.

16. 4. 18 hodin Příběhy lidí se zkušeností s duševním onemocněním, Café Práh
Přijďte si poslechnout skutečné příběhy lidí, kteří zažili a stále zažívají duševní nemoc, jejich zkušenosti s psychiatrickými nemocnicemi, s hledáním práce nebo bydlením a spoustou dalšího. Pokud se budete chtít něco dozvědět, stačí se zeptat.

17. 4. 17 hodin Beseda o schizofrenii s lidmi se schizofrenií, kavárna Kafinet, Pdf MU, Poříčí 31
V rámci projektu Podpora vzdělávání a zaměstnávání budou peer konzultanti sdílet svoje příběhy se studenty a učiteli na MU, aby napomohli sníženi stigmatu duševního onemocnění.

23. 4. 17 hodin Zotavení z duševní nemoci je možné, přednáška, Galerie města Blansko
Přednáška se zaměří na podporu zotavení u lidí se závažnou duševní nemocí jako je schizofrenie, afektivní poruchy. Zotavení je proces člověka s duševní nemocí, který se učí žít s omezeními, které mu nemoc přináší. Součástí přednášky je prezentace práce peer konzultanta – člověka se zkušeností duševní nemoci, který je součástí týmu.

24. 4. 11-18 hodin VYŠKOVSKÉ BLÁZNĚNÍ, Masarykovo náměstí Vyškov
Přijďte si vyzkoušet, jak se žije člověku s duševním onemocněním, dozvědět se zajímavá fakta a zbořit mýty. Poslechnout si u toho dobrou muziku a odpočinout si od všedních starostí s šálkem chutné kávy.

JT Fixed Display