První vernisáž v Galerii PRÁH - Práh jižní Morava

EU zamestnanost

Ve čtvrtek 23. srpna jsme za účasti ředitelky Prahu jižní Morava Blanky Veškrnové slavnostně otevřeli Galerii PRÁH – prodejní galerii výrobků chráněných dílen. V pět hodin paní ředitelka pronesla krátký, ale dynamický proslov a přestřihla pásku. Galerii popřála hodně úspěchů a uvedla, že ulice Křenová má být v budoucnu nejluxusnější ulicí v Brně a naše Galerie je tedy na správném místě.


Před přestřižením pásky si od patnácti hodin mohli nejmenší návštěvníci Galerie Práh celé odpoledne za asistence pracovnic dílen vyrábět dřevěné pexeso, ozdobu do květináče nebo dřevěnou botu, pomocí které se mohou učit navlékat a zavazovat tkaničky. Po slavnostním otevření zahájila první vernisáž vedoucí Galerie Práh Zuzana Rosecká. Na vernisáži vystoupila se písničkářka Šany. Nechybělo ani drobné občerstvení, které zajistila naše nedávno otevřená výrobna studené kuchyně a Café Práh. Účast veřejnosti na této akci byla hojná tak, že ani klimatizace občas nestíhala. Návštěvníci se mohli dozvědět informace o sociálně terapeutických dílnách i práci Prahu. Měli také možnost shlédnout výstavu fotografií srovnávajících současný stav domu, ve které Galerie Práh sídlí, se stavem v době, když ho Práh od města Brna koupil, a následně vybudoval chráněné bydlení pro lidi s duševním onemocněním.
Těm, kteří navštěvovali náš obchůdek v Galerii Vaňkovka, se v Galerii PRÁH bude líbit. Sortiment je ještě širší a krásně zařízený interiér přímo vybízí k nákupu něčeho pro potěchu - sobě nebo svým blízkým. Zákazníci zde najdou chytré hračky, pastelkovníky, náušnice, vitráže, šité hračky a spoustu dalšího. S nákupem rádi poradí naši prodávající.
Galerii jsme otevřeli v přízemí domu na Křenové 63 v Brně, ve kterém ve třech bytových jednotkách žijí lidé s duševním onemocněním v chráněném bydlení za podpory pracovníků Prahu jižní Morava.
Pokud jste vernisáž nestihli, nezoufejte. Vernisáže budou v Galerii Práh probíhat pravidelně. Galerie má otevřeno každý všední den od 9 do 17 hodin a její aktuální nabídku můžete sledovat i na facebook.com/galerieprah.

JT Fixed Display