Isaac v úzkých ve Znojmě s darem od Rotary Clubu - Práh jižní Morava
isaac ve znojmeV pondělí 20. listopadu 2017 proběhla v prostorách znojemského kina Svět vernisáž výstavy Isaac v úzkých. Na vernisáži Práh představil své služby a práci terénního týmu Znojemsko. Silný zážitek čekal na všechny, kdo si přišli poslechnout bezprostřední besedu s překladatelkou Anežkou Chrudinovou a její sestrou Silvií. Ta má vlastní zkušenost s duševním onemocněním a sama pomáhá lidem s podobnými problémy jako peer konzultantka. Povídání obou dam bylo nejen o cestě komiksu ze Švédského Comic Conu do naší organizace a o zahájení série destigmatizačních akcí za pomoci jeho prezentace. Nechaly nám také nahlédnout do toho, jaké to je prožívat duševní onemocnění na vlastní kůži.
Na vernisáži převzala Marie Zimmermannová jménem terénního týmu Znojemsko dar ve výši 131 000 Kč od ROTARY Club Eichstätt-Altmühltal a ROTARY Club Znojmo. Dárkový šek na akci předával pan Jiří Výmola, který zdůraznil důležitost zapojení lidí s duševním onemocněním do běžného života společnosti, zejména do komunity, ve které žijí. Za spolupráci a za podporu práce s lidmi s duševním onemocněním v přirozeném prostředí touto cestou Rotary Clubu moc děkujeme. Dar využijeme na pořízení auta; díky němuž budeme moci efektivně poskytovat služby klientům i ve vzdálených oblastech znojemského regionu.
Autorem komiksu Issac v úzkých je švédský výtvarník Adrian Malmgren. Komiks vytvořil na základě vlastní zkušenosti s duševním onemocněním v rámci 24hodinového školního projektu. Isaac je mladý talentovaný muž, kterého jednoho dne dostihne vlastní úzkost a nejistota zosobněná v komiksu temnou příšerou. Můžeme sledovat vnitřní i reálný boj hrdiny s tímto démonem, jež se nakonec ukáže být temnou stránkou jeho vlastní osobnosti. Příběh končí reflexí a rozhodnutím hrdiny, že je možné tuto svoji stránku přijmout či překonat, a žít život, jaký sám chce.
JT Fixed Display