Podpora na Blanensku - Práh jižní Morava
podpora na blanenskuČelíte duševnímu onemocnění vy sami nebo někdo z vašich blízkých? Setkáváte se s lidmi zotavujícími se z duševní nemoci při výkonu své práce a potřebujete informace či podporu? Možná víte, o někom, kdo by uvítal provázení Terénním týmem Blanensko, kde rozvíjíme projekt na podporu bydlení a zaměstnávání „Dobří sousedé jsou také na Blanensku".
Kontaktujte Terénní tým Blanensko telefonicky 604 875 684 nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo za námi přijďte kterékoliv pondělí na Svitavskou 1b v Blansku. Všechny kontakty i na terénní týmy v jiných částech Jihomoravského kraje a další části naší organizace najdete na www.prah-brno.cz/kontakty
Terénní tým dochází za lidmi domů nebo na ubytovny a podnájmy, které by si chtěli udržet, případně jim pomáhá nalézt bydlení s lepšími podmínkami. Odborníci různých profesí (sociální pracovník, psycholožka, psychiatrička, psychiatrická sestra) koordinují celostní péči o nemocné podle jejich individuálních potřeb. Pomáhají lidem zpřehlednit finanční situaci, plánovat rozpočet, najít práci, pokud se nemoc aktuálně projevuje vážněji, opatřit sociální dávky a řešit krizové situace i každodenní běžný život.
JT Fixed Display