Tamjdem 2017 - Práh jižní Morava
O víkendu 7.-9. července bylo na naší zahradě na Tuřanské neobvykle živo. Již podruhé k nám přijeli dobrovolníci z neziskové organizace Tamjdem. Společně s našimi dobrovolníky a pracovníky se s plnou vervou pustili do zvelebování zahrady. Uklidili dvůr i zahradu, pleli záhony, prosívali a rozváželi hlínu. Brousili a natírali lavice, položili základy pro pódium na letní zahradní radovánky.

Úderně rozbíjeli dlaždice na mozaiku, z níž si v pátek 11. 8. na zahradní slavnosti vyzdobíme zídku u vchodu do našeho sídla. Večer, po práci, se všichni po zásluze odměnili džbánkem piva, zpěvem u táboráku a vychutnali si letní kino na větvi, na které jim naše nejšikovnější koordinátorky dobrovolníků vlastnoručně spíchly plátno.
Jeden ze zahraničních dobrovolníků si odnesl životní zážitek: spořádal na posezení pět opečených buřtů! Údajně v Číně nic tak dobrého nemají. Ostatně i náš mistr zahradník a kuchař v jedné osobě byl za hostiny, které třiceti krkům připravoval, velice chválen. Děkujeme všem za veselý a akční víkend a za zahradu připravenou na báječnou letní sezónu. Děkujeme i za hřejivou zpětnou vazbu organizátorky akce z Tamjdem Lenky Chocholouškové:
„Není snadné navázat kontakt za pouhé dva dny. V Prahu jsem se cítila jako součást jednoho velkého týmu. Hodně tomu pomohlo to, že jsme pracovali, jedli a trávili volný čas všichni společně: dobrovolníci z Tamjdem a Prahu i zaměstnanci Prahu. Tento víkend byl zatím nejlépe zorganizovanou akcí, jakou jsem jako organizátorka zažila. V Prahu nám poskytli výborný servis, vše bylo dobře připraveno, dobře nám vařili. Z organizačních schopností koordinátorek dobrovolníků a jejich přístupu jsem byla nadšená. Staraly se, abychom měli dostatek vody na pití a nepracovali na přímém slunci. Připravily pro nás letní kino a celkově se staraly, abychom se cítili příjemně. Je vidět, že jsou to studentky psychologie. Nutno podotknout, že Práh má možnosti a podmínky, které to všechno umožňují."

JT Fixed Display