Patnácté DNY DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ v Brně - Práh jižní Morava
Letos vás již po patnácté zveme na brněnské Dny duševního zdraví, které pořádáme 3.-13. 10. pod záštitou primátora města Brna Ing. Petra Vokřála a náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Marka Šlapala.
dny dusevniho zdravi 2016
Letošní – patnáctý – ročník Dnů duševního zdraví pořádáme ve spolupráci se studenty brněnských vysokých škol PSYCHOBRANÍ, NEVYPUSŤ DUŠI a PROJEKTU SPOLU.

Součástí programu jsou jak akce pro veřejnost (koncerty, divadelní představení, výstava obrazů, otevřená zahrada na Tuřanské), odborné semináře, čtení knihy Markéty Dohnalové i jarmark výrobků chráněných dílen.


Duševní zdraví je pro každého člověka i společnost neméně důležité než zdraví fyzické. Ukazuje nejen přítomnost nebo nepřítomnost duševní choroby. Vyjadřuje i stav osobní pohody, schopnost spokojeně žít, zvládat stres a uplatnit se ve společnosti. S duševním zdravím je historicky spojeno množství mýtů a předsudků. Mnohé aspekty duševního onemocnění jsou veřejností často vytěsňovány a přehlíženy.

Přesné pojmenování a odhození všech předsudků je velmi důležité. Sdružení Práh považuje destigmatizaci za jeden ze svých nejdůležitějších úkolů a pracuje na ní již od svého vzniku. Ucelený vícedenní program Dnů duševního zdraví v Brně organizuje již od roku 2002.

Partneři Dnů duševního zdraví 2016:

Psychobraní
Nevypusť duši
Projekt Spolu

JT Fixed Display