Pro klienty - Práh jižní Morava

Vážení klienti Prahu

V současné situaci probíhají služby Prahu v NOUZOVÉM REŽIMU.
Co to znamená? Na základě nařízení vlády ČR jsou všechny tři kavárny a prodejna Galerie Práh uzavřeny. Až do odvolání je rovněž uzavřena sociálně-terapeutická dílna a neprobíhají aktivity Centra zotavení. Vstup do budovy na Tuřanské je možné pouze s ochrannými prostředky.
Z důvodu nedostatku ochranných prostředků – ochranných roušek a dezinfekce, část zaměstnanců od pondělí šije roušky, které jsou postupně distribuovány všem pracovníkům, přednostně pracovníkům a klientům chráněného bydlení a do terénních týmů v Brně i okresů.
Až do vytvoření dostačujícího množství ochranných prostředků je většině terénních pracovníků přidělena práce doma a kontakty s klienty probíhají po telefonu. Pouze v akutních případech probíhají setkání v terénu, kdy jsou chráněni jak pracovníci, tak klienti ochrannými rouškami.
Víme, že je situace nepřehledná a rychle se mění. Pokud se nebudete cítit dobře, volejte blízkým, pracovníkovi Prahu, na kterého máte kontakt, společně určitě najdete možnost podpory.

Doufám, že se nám tuto situaci podaří společně překonat!
Vedení Prahu jižní Morava, z.ú.

Číst dál: Hravost v pohybu pokračuje

Kdy: 13., 20Číst dál: Hravost v pohybu pokračuje., 27. 9. a 4. 10.
Kde: Centrum denních služeb Práh, Tuřanská 12, Brno

Od září budeme pokračovat v středečních setkáních tvořivé imaginace a improvizace otevřených klientům a přátelům Prahu i veřejnosti. Rádi přivítáme další „hráče“ každou středu od 13.30 – 14.30 v klubu Pohoda v Centru denních služeb na Tuřanské 12 v Brně. Má-li někdo chuť se přidat a nevyhovuje mu termín, nechť se ozve, je možné, že zformujeme další skupinu v pozdější hodinu blíže centru. info: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál: Minigolf chráněného bydleníNa konci června se pracovníci a klienti Podpory bydlení vydali oslavit léto minigolfovým kláním. Výzvu přijalo patnáct uživatelů služby. Síly byly vyrovnané a - jak vidíte - nebojíme se zveřejnit výsledky. Snad proto, že vedoucí terénní části služeb podpory bydlení Vojta Žert vede? Nebo pro oslavu týmového ducha, kterému na nějakém bodu navíc či méně zas tak nesejde? O tom se může dohadovat část výpravy, která se hbitě přesunula do blízké kavárny a kritickým okem sledovala naše zápolení na hřišti. Výsledky jejich utkání s limonádami nám nejsou známy.
Výsledky klání:

Vyšlo jubilejní padesáté číslo Lávky. Zakoupit je můžete (stejně jako předchozí čísla) v Prahu na Tuřanské 12 – na recepci a v kanceláři 122. Cena 8 Kč.

Číst dál: 50. LÁVKAZ obsahu:

Výlet do Jihlavy

Vlado Gažo

Výlety s Prahem

Eva Vlčková

Cestopis – ostrov Kréta

Eva Pechmanová

Podzim

Karel Čapek

Křížovka

Vlado Gažo

Kvíz

Líba Bartůňková

Představení

Martina Pourová

Vida Centrum

Číst dál: Hledáte práci? Pomůžeme vámHned dnes můžete začít na tréninkových místech v našich dílnách. Můžete nastoupit na místa:

  • Zahradník
  • Šička
  • Číšník
  • Kuchař
  • Uklízeč
  • Prodavač
  • Administrativní pracovník

Na každé pozici je několik volných míst.

Číst dál: Nabídka bezplatného právního poradenstvípro osoby se zdravotním postižením a seniory.

Poradna Národní rady osob se zdravotním postižením ČR v Brně rozšiřuje své služby odborného sociálního poradenství o právní poradenství v oblasti sociální bytové, rodinné, pracovní, občanskoprávních vztahů a právní způsobilosti.
Poradna nabízí pomoc se sepisováním žádostí, správních žalob, odvolání, námitek, opatrovnických návrhů a dalších odborných právních úkonů.
Právní poradenství poskytuje Mgr. Jana Bendová
Je nutné se předem objednat u asistentky Bc. Martiny Michalcové

JT Fixed Display