Terénní práce s lidmi s DO - Práh jižní Morava

 

Kurz poskytne základní informace o podpoře procesu zotavování v terénní práci a aktuální situaci komunitní péče v ČR. Na konkrétních příkladech ukáže práci case managera, psychiatrické setry i peer konzultanta v procesu zotavení.
Kurz je určený pro sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách i neformální pečovatele.

 

Termín kurzu:      13. 11. 2018
Čas:   9:00-17:30
Místo konání:   Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno, malý sál
Délka kurzu:   8 akreditovaných hodin
Cena kurzu:   1800 Kč
Kapacita:   20 míst
Uzávěrka přihlášek:
  30. 10. 2018
Akreditace MPSV:    2016/1088-PC/SP/PP
Přednášejí:   Mgr. Jiří Šupa, Ph.D., Bc. Jana Wůdyová, DiS., Mgr. Barbora Plochová

 

Kurz seznámí účastníky s principy a historií terénní práce s lidmi se závažným duševním onemocněním. Uvede přehled základních modelů (PACT, ACT, FACT, Case management) a principů komunitní péče. Nastíní aktuální situace komunitní péče o duševně nemocné v ČR.
Detailně probere koncept zotavení (recovery) lidí s duševní nemocí.
Posluchači se dozví, jak podporovat proces zotavování v terénní práci, jak podporovat lidi s duševním onemocněním v terénu na základě mapování jejich přání a potřeb, naučí se základy protikrizového plánování.
Lektoři s účastníky kurzu proberou příklady z praxe, ilustrují příklady práce case managera a psychiatrické sestry v terénu a roli peer konzultanta.

 

Pro přihlášení odešlete vyplněnou přihlášku (ke stažení zde) na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 30. 10. 2018.

JT Fixed Display