Vzdělání - Práh jižní Morava

S čím vám můžeme pomoct?

  • s přijetím na školu
  • se studiem
  • s kvalifikací v profesních a kvalifikačních kurzech, jazykových kurzech apod.

Přijetí na školu

Nejprve společně probereme, na jakou školu se přihlásit. Jaká vás zajímá, jestli ji zvládnete a úspěšně dokončíte. Můžeme se poradit s rodiči i s výchovnými poradci nebo školními psychology.
Poté vám pomůžeme podat přihlášku a připravit na přijímací zkoušky.

V průběhu studia

Můžeme vám pomoct s učením – jak se učit, jak pracovat s informacemi.
Ve spolupráci s učiteli, vedením školy a pedagogicko-psychologickou poradnou vám můžeme pomoct se stanovením individuálního studijního plánu.
Pomůžeme s přípravou na zkoušky. Do školy Vás můžeme i doprovázet.
Pokud bude potřeba, naučíme Vás řešit vztahy se spolužáky a učiteli, zlepšit jejich chápání vaší nemoci, vyvrátit předsudky a mýty. Na edukačních skupinách informujeme o průběhu nemoci, jejím vlivu na život a učení. Velký úspěch má peer konzultant, který vysvětluje své zkušenosti a popisuje příznaky sám na sobě. Spolupracujeme se ZŠ a ŠŠ v Brně.
Máme navázanou úzkou spolupráci s poradenskými středisky pro studenty se specifickými potřebami na vysokých školách – například Teiresiás na MU, Alfons na VUT a Poradenské centrum na MENDELU.
Po dokončení školy spolu najdeme zaměstnání.

Profesní a rekvalifikační kurzy

Práh v rámci různých projektů organizuje rozličné profesní a rekvalifikační kurzy pro přípravu na konkrétní povolání.
Můžeme vám pomoct i s přípravou na rekvalifikační kurzy na jiné povolání organizované prostřednictvím úřadu práce, s kterým jsme ve velmi úzkém kontaktu. Navázanou spolupráci máme i s dalšími organizacemi, které poskytují rekvalifikační kurzy.

Jazykové kurzy

Organizujeme taky pravidelné jazykové kurzy prostřednictvím našich dobrovolníků.


Kontakt: Mgr. Norbert Michel tel.: 605759757, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

JT Fixed Display