Volný čas - Práh jižní Morava

Trávíte většinu času doma? Sami? Nudíte se?
Chcete se zotavovat skrze smysluplnou činnost?
Chcete mít režim týdne, učit se nové a zajímavé věci?

 

 

volny casJednou z cest, jak se zotavit z duševního onemocnění je také aktivní a smysluplné trávení času, čemuž se věnuje několik služeb Prahu a to konkrétně Centrum zotavení a Sociálně – terapeutická dílna.
Tyto aktivity umožňují, aby si každý našel to, co ho baví, co ho naplňuje a dává mu smysl.
Díky smysluplným a naplňujícím aktivitám si každý snáze organizuje denní režim, je v kontaktu s různými lidmi, se kterými může sdílet volný čas a bavit se nad společným zájmem, koníčkem nebo při různých činnostech. Aktivity probíhají společně s ostatními klienty, nebo je možné využít i individuální setkání s našimi dobrovolníky.

Centrum Zotavení:

Centrum zotavení se zaměřuje především na volný čas ať už v klubu, který je součástí centra nebo kdekoliv v rámci Brna města. Klub Naděje je k dispozici každý všední den od 9 do 13 hodin za přítomnosti našeho pracovníka, aktivity si můžete vybrat z programu, který je připravený vždy na měsíc dopředu. V klubu se zaměřujeme hlavně na kreativní činnosti, vzdělávací činnosti, rozvoj osobního potenciálu, na pomoc objevení vlastního „koníčka“. Naleznete zde aktivity, které vychází především z potřeb klientů a jsou zaměřené na hudbu, kresbu, pohyb, ale také na sport či relaxaci.
Volný čas netrávíme jen v klubu, ale i venku ať už na zahradě, tak i ve městě. Často podnikáme výlety do různých zákoutí města Brna a i jiných měst. Navštěvujeme různé výstavy, galerie, chodíme na zajímavé procházky do lesa či obory nebo se zaměřujeme na sportovní aktivity jako je třeba horolezecká stěna, sportovní turnaje nebo plavání. Rádi se zajedeme podívat i k vám a můžete nám ukázat svá oblíbená místa.

 

Sociálně terapeutická práce

Rádi tvoříte z různých materiálů (keramická hlína, textil, papír, dřevo…)? Rádi trávíte čas mezi lidmi? Pokud jste si na některou otázku odpověděli ano, přijďte se podívat k nám do sociálně terapeutické dílny.

Vytváříme kreativní prostředí, ve kterém se můžete naučit nové věci nebo se podílet na výrobě dárkových předmětů, hraček a užitkových předmětů, které prodáváme v Galerii Práh. Práce na dílně je různorodá vždy za podpory pracovního asistenta, který vás naučí všemu, co se v dílně nabízí.

Kontakt
Tuřanská 12
Brněnské Ivanovice
602 00 Brno

Centrum zotavení
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel: 733 534 230

Sociálně terapeutická dílna
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
tel: 733 601 423

 

 

JT Fixed Display