Úřady, instituce, finance - Práh jižní Morava

 

Pomůžeme vám se ve vaší situaci zorientovat, když:

  • jsou pro vás dokumenty a formuláře příliš složité
  • nerozumíte přesně, co po vás úředníci chtějí
  • nevíte, jak správně vyřídit invalidní důchod, příspěvek na péči a další příspěvky
  • dostali jste úřední dopis a nevíte, co si počít
  • nedaří se vám udržet váš rozpočet

Projdeme společně všechny dokumenty. Promyslíme, na co máte právo a o co můžete žádat. Společně naplánujeme, jak s úřadem jednat. Můžeme vás na úřad doprovodit a pomoct s jednáním.

Nejčastěji pomáháme s:

Invalidní důchody

Zjistíme, jestli byste mohli mít nárok na invalidní důchod. Jestli nemáte všechny dokumenty potřebné k získání invalidního důchodu, pomůžeme vám je shromáždit. Pokud budete chtít, můžeme vás doprovodit na správu sociálního zabezpečení a pomoct s jednání s úředníky. Můžeme vás doprovodit i ke komisi, která vaši žádost o invalidní důchod bude projednávat.

Příspěvek na péči

Zjistíme, jestli byste mohli mít nárok na příspěvek na péči a v jaké výši. Pomůžeme vám vyplnit formulář žádost o příspěvek na péči. Společně probereme s vaší rodinou a blízkými, kdo by měl být poskytovatelem péče. Můžeme být přítomni šetření a pomoct jednat s pracovníky správy sociálního zabezpečení. Můžeme společně probrat a vysvětlit celou smlouvu, způsob placení a evidence péče.

Příspěvek na bydlení

Společně spočítáme, jestli máte nárok na příspěvek na bydlení. Pokud ano, pomůžeme vám shromáždit všechny potřebné doklady k žádosti. Můžeme vás doprovodit k jednání na úřad práce a zajistit, aby úředník dostal žádost kompletní.

Doprovod na úřady, vyplňování formulářů

Můžeme vás doprovodit, když vás úřady zvou k nějakému dalšímu jednání a vy si nejste jistí, jestli byste je správně zvládli. Můžeme vám pomoct odpovídat na úřední dopisy a vyplňovat formuláře

Finance

Pomůžeme vám s nastavením vašeho rozpočtu. Podíváme se, jestli je možné váš příjem vylepšit pomocí některých dávek. Pokud ano, pomůžeme vám je získat. Když byste se dostali do dluhů, můžeme vám poradit, jak se jich co nejlépe zbavit. Jestli to bude potřeba, domluvíme vám odbornou poradu ve finanční poradně.


Pro řešení Vaší situace kontaktujte telefonicky nebo e-mailem Terénní tým nebo Centrum duševního zdraví v místě Vašeho bydliště. Kontakt si vyberte podle vašeho bydliště podle mapky zde.

 

JT Fixed Display