Jak vám pomůžeme s bydlením:
- ztratili jste střechu nad hlavou, hrozí vám ztráta bydlení
- chystáte se na návrat z hospitalizace a nevíte, jestli byste zvládli bydlet sami
- budete odcházet od rodičů nebo příbuzných a nevíte, jak na to, nevíte, jestli to dokážete
- bydlíte sami a máte problémy postarat se o domácnost, nakupování, o různé poplatky, nezvládáte domácí práce a vyřizování věcí kolem bytu
- trápí vás špatné vztahy se sousedy
Terénní tým podpory bydlení
vám pomůže řešit problémy, které souvisí se ztrátou bydlení (výpověď z bytu, dluhy a exekuce nebo život na ulici), Vám může pomoct vyřešit třeba psycholog, sociální pracovník nebo peer konzultant z našeho týmu.
Pomohou Vám zdarma.
Pomůžeme vám zorientovat se ve vaší situaci. Společně zjistíme, jak na tom doopravdy jste a jak vaši situaci s bydlením můžete řešit. Jestli bude stačit jednorázová porada s odborníkem, poradíme vám. Pomůžeme vám najít informace o sociálních službách v oblasti bydlení, ubytovnách, azylových domech, informace o obecních a soukromých bytech.
Když zjistíme, že na cestě k samostatnému bydlení potřebujete naši větší podporu, vybereme, která služba je pro vás nejvhodnější. Domluvíme se, jak a kdy můžeme začít spolupracovat.
Největší podporu vám poskytneme ve skupinovém chráněném bydlení, v individuálním chráněném bydlení je méně podpory a více samostatnosti. Posledním krokem k úplnému osamostatnění je Podpora samostatného bydlení.

Chráněné bydlení skupinové
Skupinové chráněné bydlení je pro vás vhodné, pokud potřebujete velmi častou pomoc a potřebujete se naučit pečovat o domácnost, vařit, starat se o byt, uklízet, a třeba se vůbec nevyznáte ve všech poplatcích.

Chránené bydlení individuální
Individuální chráněné bydlení je pro vás vhodné, pokud částečně zvládáte žít ve vlastní domácnosti, částečně se starat o sebe i domácnost, ale s některými věcmi potřebujete pomoct.

Podpora samostatného bydlení
Žijete samostatně, ale občas potřebujete podpořit při zvládnutí domácnosti, pomoct s vyřízením úředních záležitostí, které s bydlením souvisí, pomoct domluvit se se správcem domu nebo sousedy.
Podporu bydlení poskytujeme lidem:
- s dlouhodobým duševním onemocněním s psychotickými nebo afektivními poruchami
- kteří jsou ohroženi na bydlení
- ve věku 18 – 64 let
- z Brna
Přijetí znemožňuje:
- kombinace poruch nebo postižení
- ochranná léčba protialkoholní, protitoxikomanická, sexuologická
- diagnostikovaná závislost na alkoholu nebo jiných návykových látkách - lze zvážit individuálně dle aktuální abstinence a ochoty spolupracovat s adiktologickou službou
- diagnostikované agresivní chování
Leták podpory bydlení ke stažení zde.
Kontakt: Václav Buchta, DiS., 606 586 440, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.