V Práh jižní Morava se mohou dobrovolníci zapojit do smysluplné práce. Pokud chcete pomoct lidem, kteří to opravdu potřebují, rádi vás v Prahu přivítáme. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci. Vedle vlastní pomoci se můžete dozvědět spoustu zajímavých věcí, získat nové zkušenosti a kamarády se stejnými zájmy.

Studenti mohou získat potvrzení o rozsahu a druhu vykonávaných prací jako doložení praxe pro snadnější získání zaměstnání... a hlavně: zapojíte se do práce, která má smysl.

Dobrovolníkem v Práh jižní Morava se může stát kdokoliv, komu už bylo 18 let, je zodpovědný a má čistý trestní rejstřík.


Kde se můžete jako dobrovolník zapojit:

 

Centrum denních služeb

Centrum denních služeb Práh jižní Morava poskytuje lidem s duševním onemocněním bezpečný prostor, ve kterém mohou být v kolektivu, zvýšit svoji samostatnost, učit se sociálním dovednostem a smysluplně trávit volný čas. Touto službou pomáháme lidem s duševním onemocněním žít kvalitní život a začlenit se do společnosti s minimální pomocí sociálních služeb.

Dobrovolníci nám pomáhají při různých aktivitách denního centra - vaření, relaxační a rehabilitační cvičení, besedy s promítáním filmů, výlety - nebo jen tak tráví čas s klienty.

 

Chráněné bydlení

Služba Chráněné bydlení pomáhá klientům na cestě k samostatnému životu ve vlastním bytě. Klienti bydlí společně (skupinové chráněné bydlení) nebo jednotlivě (individuální chráněné bydlení) v pronajatých bytech a s podporou odborných pracovníků si osvojují dovednosti nutné pro samostatný život – běžná starost o byt, uklízení, vaření, hygiena, hospodaření s penězi, ale i jednání s úřady, institucemi a využívání běžně dostupných služeb.

Dobrovolníci pracují s klienty individuálně. Doprovází je na úřady nebo s nimi třeba společně tráví volný čas.

 

Sociálně terapeutické dílny

V sociálně terapeutických dílnách lidé s duševním onemocněním získávají a obnovují pracovní návyky, připravit se na práci v chráněných dílnách nebo i na běžné zaměstnání. Zvyšují svou samostatnost, cenu na trhu práce a zlepšují sociální postavení.

V dílnách se dobrovolníci podílí na pracovní terapii, pracují s klienty individuálně i ve skupinách.

 

Volnočasové aktivity

Volnočasové aktivity jsou doplňkovou službou Práh jižní Morava. Umožňují lidem s duševním onemocněním smysluplně trávit volný čas. Klienti mohou navštěvovat různé kroužky, akce a výlety v Brně, okolí i dalších městech.

Dobrovolníci vedou konkrétní aktivity. Kroužky probíhají v rozsahu jedna hodina jednou týdně. Některé aktivity mohou probíhat častěji i nepravidelně.

 

Další dobrovolnické příležitosti

 • pomoc v kanceláři Prahu
 • focení výrobků chráněné dílny a vkládání fotek na internet
 • pomoc v prodejním stánku na veletrzích a prodejních akcích
 • pomoc s přípravou a realizací akcí pro klienty i veřejnost

 

Jak se stát dobrovolníkem:

Koho hledáme:

 • věk alespoň 18 let
 • čistý trestní rejstřík
 • komunikativní a zodpovědnou osobu


Co nabízíme:

 • smysluplnou práci
 • možnost vzdělávání a dálšího růstu
 • nové přátele
 • nové zkušenosti
 • týmovou i individuální práci
 • praxe a stáže
 • vděk, pochvalu a úsměv


Chcete-li se stát dobrovolníkem v Práh jižní Morava, vyplňte a odešlete online Dotazník dobrovolníka níže.

Pokud máte problém s online formulářem stáhněte, vyplňte a pošlete dotazník dobrovolníka na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. My se ozveme zpět.

"Nejlepší způsob, jak najít sám sebe, je, ztratit sám sebe ve prospěch ostatních."

 Dotazník dobrovolníka

 

Položky s hvězdičkou jsou povinné.

Kontaktní údaje
Kontakt
Profese
Znalosti
Možnosti dobrovolnictví

Zdravotní omezení

Vaše očekávánícaptcha
Powered by BreezingForms

 

JT Fixed Display