„Dobře, tak já zařídím ten prodej, ale chci z toho 10 %, Kamilo.“ „Jak deset procent Radku? Vždyť to prodáme, abychom si přilepšili.“ „Jenže mně bude trvat dlouho, než najdu kupce, zhodnotím, který je ten správný a ještě to budu muset zařizovat. Sebere mi to spoustu času.“ „Nesnáším, když se na mně snažíš vydělat, Radku. Děda nám vždy říkával, ať se o sebe postaráme, a rozdělíme o poslední kůrku chleba, protože jednou zbudeme jen my dva. Ty se podle toho však nechováš. Neustále se na mně snažíš vydělat. Tohle není poprvé. Myslela jsem, že nás všechny ty problémy zcelily dohromady a děláme věci jeden pro druhého z lásky! Nebo to tak, cítím jenom já?“ „Ne, máš pravdu! Já teď jen nemám moc času a potřebuji vydělávat...“ 
Můj brácha má na prvním místě peníze a až potom rodinu. Byla sem z toho dlouho smutná. Jako bych svého bratra, od určitého bodu nemohla poznat. Jak to vidím zpětně, jen kopíruje chování našeho taťky. Vždy jsem si myslela, že taťka všechny ty firmy zakládal, aby se o nás postaral. To kvůli nám jezdil domů pozdě a začínal velice brzy. Říkával, že nám chce zabezpečit lepší dětství, než měl on sám. Vždyť s dědou nebyli nikde na dovolené. Zatímco my, jsme jezdili dvakrát do roka.

Ve skutečnosti v tom byla zakuklená touha po moci, slávě a penězích. Ano, určitě nás miloval, ale jeho motorem bylo - stát se slavným. Peníze pro něj znamenali více než rodina. To proto se nemůže vyléčit s námi doma, i když o něj pečujeme, s tou největší láskou. Taťka potřebuje k uzdravení peníze. Což je také důvodem, proč se vždy v léčebně výrazně zlepšil. Nebylo to tím, že se za námi těšil domů. Většinou tam potkal lidi, se kterými chtěl rozjet podnikání, nebo mu byly inspirací. My ho vlastně v domácím ošetřování dusíme. K jeho uzdravení je důležitý: šrumec, lidi, peníze a situace k řešení….

Tímto způsobem se dá přistupovat k léčbě s jiným přístupem. Je dobré se zamyslet nad tím, jaký vedl váš příbuzný, či kamarád život předtím. Jaké měl hodnoty a co pro něj bylo důležité. Co mu přinášelo radost a kvůli čemu vlastně každý den vstával? Jaký byl jeho vnitřní motor? A podle toho nastavit i jeho léčení.

Lidé v této konverzaci

Přidat komentář
JT Fixed Display