Tatínek chodí neustále domů z práce pozdě. Vůbec nemá čas na to si s námi hrát. Přijede akorát na zprávy po večerníčku, dá nám pusu na dobrou noc a my musíme s bráchou do hajan. Dostáváme sice dárky častěji než ostatní děti a téměř všechno co si přejeme, ale... Stačila by mi jedna jediná hračka, jen kdyby si se mnou hrál i tatínek. S tímto přáním usínám každý večer...


Co se to děje? Všimla jsem si, že byl tatínek poslední dobou trochu jiný než obvykle. Maminko, proč je tady pan doktor s nějakýma cizíma chlapama a běží za nahým taťkou na zahradu? Proč utíká a proč se vlastně vysvlékl?

Já tomu nerozumím, přestaňte tu všichni takhle pobíhat a vysvětlete mi to někdo!

Jedeme za ťaťkou do nemocnice. Už se moc těším. Neviděla sem ho straaašně dlouho. Namalovala jsem mu obrázek celé naší rodiny i s Matýskem - naším jezevčíkem. Do telefonu mi říkal, že je mu smutno, tak ho jistě tento obrázek rozveselí a může si ho vystavit někam, kde na nás uvidí...

No tady je to nádherné! Je to jiný typ nemocnice, než kam jsme chodili za babičkou. Tato je obklopena nádhernou přírodou. Jsem moc ráda, že se taťka dostal zrovna sem. Aspoň s námi chodí konečně na procházky a kopeme si s míčem přesně tak, jak nám dlouho sliboval...

Maminko, moc se mi dnes na návštěvě u tatínka líbilo. Konečně mám pocit, že jsme pro něj důležitější než všichni ti jeho obchodní partneři. Byl tak moc rád, že jsme za ním přijeli. Moc dobře jsem si všimla jeho radosti v očích, když nás uviděl. Viděla jsi, jak si s námi celou dobu hrál? Jak poslouchal, co jsme všechno dělali ve školce? Ani jednou mi neřekl, že za mnou přijde později jako obvykle. A taky ti tak chutnala ta zmrzlina, kterou nám koupil? Maminkoo, já sem tak moc ráda, že má na nás tatínek konečně čas. A viděla jsi, jakou měl radost z toho obrázku, který jsem mu namalovala? Předtím měl vždy hlavu plnou starostí a moje obrázky jen přelétl pohledem a řekl: dobrý. Dneska se mě ptal na každou postavičku a opravdu ho viděl. A slyšela jsi, jak nám slíbil, že jdeme příště na výlet do zoo? Prý dostane vycházky a ukáže nám žirafy. Já jsem tak moc ráda, že se to stalo. Je vidět, že mu ten odpočinek prospěl. Jakoby konečně pochopil, že jsme pro něj já, maminka a brácha nejdůležitější.

A neber si to ve zlém mami, já ráda jezdím za dědou a babi. Jenže je to skoro každý druhý víkend stejné a já tam nemám žádné kamarády. Takhle nás čeká spousta dobrodružství. Jestli to bude takhle probíhat dál, tak mi vůbec nebude vadit, že vidím taťku jenom jeden den v týdnu. Konečně mám totiž pocit, že se nám věnuje.

Tak takhle nějak jsem vnímala jako malá taťkovu hospitalizaci. Zpětně mi přijde, že to bylo vždy skutečné požehnání pro celou naši rodinu. Jakoby nám pomohla k probuzení z rodinného stereotypu. Abychom si na sebe udělali cas a byli opravdu spolu.

Takže milí rodičové, až se budete stydět před svými dětmi, co si o vás myslí, že jste skončili v léčebně a dostali se do takovéto situace... Jakmile budete cítit, že jste nás zklamali a klesli u nás na dno, tak překonejte svůj strach a skutečně se nám podívejte do očí. Může vás překvapit, co v nich uvidíte. Možná to bude vděčnost za to, že jste konečně jako rodina spolu a máte na sebe čas.

 

Lidé v této konverzaci

Přidat komentář
JT Fixed Display