Snažím se přijít na to, jestli je možné, aby mi bylo fyzicky pořád tak mizerně, ačkoliv je mi psychicky už líp. Psychiatrička se mě snaží přesvědčit o tom, že všechny mé problémy jsou psychosomatické. Píše mi zase další léky. Při další návštěvě mě opět přemlouvá k další hospitalizaci. Nechci. Nechci ani víc léků. Už tak jsem jak chodící mrtvola. Nechápu, jestli cílem zdravotnictví je vychovat z lidí feťáky, ale tahle doktorka si to evidentně dala za cíl. Tahle hra na přetahovanou o to, jestli je můj stav způsoben tím, že jsem podle ní cvok, anebo tím, že mi prostě něco objektivního je, trvá docela dlouho. Je to vysilující. Ve slabé chvilce souhlasím s další hospitalizací, ale vůbec o tom nejsem vnitřně přesvědčena. Jenže síly docházejí. Únavy jsou čím dál častější a bolesti větší. A s tou anabází, co mám za sebou, se na mě každý doktor jen chápavě usmívá a nakonec mi řekne, že to je tím, že mám deprese. Takže nevím, co mám dělat a tak nějak rezignuji.

Několik dní před nástupem do léčebny, kdy se mimo jiné opět zvažují i elektrošoky, jdu ke své gynekoložce. Chodím k ní už asi patnáct let. Kouká na mě, nechá si ve zkratce povykládat můj příběh o depresi. Kroutí hlavou. Říká, že jí na tom něco nehraje. Ptá se, jaké mi dělali testy. Jaké byly výsledky. Kroutí hlavou. Já jsem vcelku apatická. Jelikož je to osvícená žena, chápe, že po tom, co mám za sebou, už mi jaksi nezbývá moc sil. Začne tedy jednat. Nemusí. Mohla by se k tomu postavit tak, jako její ostatní kolegové. Z gynekologického hlediska jsem přeci v pořádku. Ale tahle žena asi ještě nezapomněla na to, že kdysi skládala jakousi přísahu. Že slíbila, že bude lidem pomáhat. A tak pomáhá. Volá do nemocnice, kde domluví odklad mého nástupu, abych získala čas. Volá své dlouholeté kamarádce, psychiatričce na penzi. Zavolá taxi a jedeme za ní. Starší šarmantní dáma nám otevře. Můj anděl strážný v bílém plášti jí s humorem sobě vlastním řekne, že jsem Inna. Že jsem dřív hodně cestovala po světě. Teď cestuju po léčebnách. Přijde mi to vtipné, ale nesměju se. Jdu dál. Už asi ani nic nečekám. Automaticky odpovím na povědomou sérii otázek. Nevím, jak dlouho náš rozhovor trvá. Ale na jeho konci se dozvídám, že to množství prášků, které beru, by zabilo slona. Já jsem asi odolnej slon. Domluvíme se, že si jednak musím najít nového psychiatra. A jednak pomalu vysadit část léků, abych byla schopná fungovat.

Druhý den jdu ke své dobré duši na sérii testů. Překvapivě se dozvím, že mám masivní infekci boreliózy. Jsem trochu zpomalená. Doktorka mi pomalu a trpělivě vysvětluje, co jsou tyhle bakterie v chronické fázi schopny s člověkem udělat. Vysvětluje mi, že to potvrzuje její původní domněnku, že můj stav je způsoben bakteriální infekcí, což vysvětluje i tu skutečnost, že jednak mi nezabírají antidepresiva a jednak se moje problémy zhoršují ve vlnách, které odpovídají životnímu cyklu bakterií. Doporučí mi, abych si v zahraničí sehnala speciální antibiotika, která u nás bohužel nejsou. Oficiální teorie je, že jsou drahé. Měsíční léčba mě vyšla cca na 15 Euro. Nevím, ale myslím, že nevhodně nasazená léčba psychofarmaky je podstatně dražší. Nasazuji tedy léčbu Minocyklinem, která bude trvat přesně rok a tři měsíce. Není to oficiálně schválená léčba. U nás totiž bohužel ani spousta lékařů neakceptuje skutečnost, že by infekce boréliemi, chlamidiemi či ureaplasmaty mohly takové problémy způsobit. Přestože zahraniční studie, kterých jsem při dlouhých chvílích čekání na uzdravení přečetla nespočet, říkají něco jiného. Přestože zkušenosti mnoha lidí na diskusních fórech v mnoha zemích říkají něco jiného. Přestože podle všeho je spousta lidí zcela nevhodně léčena v blázinci, kde jsou potlačovány důsledky, nikoliv příčiny jejich problémů. Přestože všichni tito lidé tvrdí svorně svým lékařům, že mají fyzické problémy ne nepodobné příznakům chřipky, že bojují s velmi silnou únavou. Mylně jsou diagnostikováni na psychiatrické diagnózy a na únavové syndromy, ale téměř nikdo z vážených doktorů si nedá do souvislosti fakta a nehledá příčinu těchto problémů. Fakta, která není těžké dohledat. Fakta podložená studiemi.

Lidé v této konverzaci

Přidat komentář
JT Fixed Display