Norske fondy LogoMZCR sh CMYK p

seminar 03032017 017

 

Dne 2. března 2017 proběhl ve velkém sále Café Práh workshop Síťování procesů vedoucích k podpoře lidí s duševním onemocněním.
Workshop inicioval Práh jižní Morava, z.ú. jako další ze svých příspěvků k vytvoření funkčního systému péče o lidi s duševním onemocněním v Jihomoravském kraji.
Na workshopu společně pracovali zástupci Jihomoravského kraje – náměstek hejtmana Mgr. Marek Šlapal a zástupkyně Odboru sociálních věcí Mgr. Pavla Kovářová, pracovníci Magistrátu města Brna a úřadů dalších jihomoravských měst, psychiatři, psychologové a psychiatrické sestry z Psychiatrické kliniky FN Brno, Psychiatrické a Vojenské nemocnice, zaměstnanci státní i brněnské městské policie, Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a neziskových organizací.
Po úvodu Mgr. Jiřího Šupy, PhD. z Práh Jižní Morava vystoupili s příspěvky zástupci několika organizací (MUDr. Jana Kubalová - ZZS JMK, Bc. Kristina Knoflíčková - Město Brno a MUDr. Ivana Sedláčková - Psychiatrická nemocnice/Práh).
Ve druhé části workshopu se padesát účastníků rozdělilo do čtyř pracovních skupin. V nich diskutovali o podpoře lidí s duševním onemocněním ze svého profesního pohledu. Hledali cestu jak péči zlepšit a vzájemnou spoluprací zefektivnit. Výstupy workshopu poslouží jako podklad pro další podobná setkání a síťování péče v našem kraji.

Práh jižní Morava děkuje všem účastníkům workshopu za spolupráci a jejich přínos.

Více informací o workshopu najdete v tiskové zprávě zde.

Program je podpořen z Norských fondů.

 

 

JT Fixed Display