brozury 2015 titulky25. 11. 2015 jsme v Café Práh pokřtili, za účasti náměstka hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Marka Šlapala, tři naše nové publikace.

Zdařile jsme tím ukončili náš roční projekt Změna přístupu k lidem s duševním onemocněním v Jihomoravském kraji. V tomto projektu jsme podpořili více než 350 lidí s duševním onemocněním z několika okresů. Vedle Brna to byly: Břeclav, Blansko, Brno venkov a Znojmo. Vzdělávali jsme pracovníky samosprávy, sociální pracovníky. S policií ČR, městskou policí Brno a záchrannou službou jsme uspořádali workshopy a navázali s nimi další spolupráci. V podpůrných skupinách a edukačních kurzech jsme podpořili osoby blízké, pro práci peer konzultanta jsme připravili lidi s vlastní zkušeností s nemocí.


Z těchto aktivit vznikla publikace pro pracovníky samosprávy o jednání s lidmi s duševním onemocněním „Jak jednat s člověkem se závažným duševním onemocněním a jak jej podporovat“ a publikace pro dospělé potomky rodičů s duševním onemocněním „Jak zvládnout život s duševně nemocným rodičem“. Z pera účastníků peer kurzu vznikla publikace „I cesta může být cíl aneb zotavení z duševní nemoci je možné“.

Fotky ze křtu najdete v galerii zde.

Pokud máte o některou z uvedených publikací zájem, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

JT Fixed Display