Jak vám můžeme pomoct získat vzdělání

  • pomůžeme vám s přijetím na školu
  • podpoříme vás v průběhu studia
  • pomůžeme vám získat kvalifikaci v profesních a kvalifikačních kurzech, jazykových kurzech apod.

Přijetí na školu

Nejprve můžeme společně probrat, na jakou školu se přihlásit. Jaká vás zajímá, jestli ji zvládnete a úspěšně dokončíte. Můžeme se poradit s rodiči i s výchovnými poradci.
Poté vám pomůžeme podat přihlášku a připravit na přijímací zkoušky.

V průběhu studia

Můžeme vám pomoct s učením – jak se učit, jak pracovat s informacemi.
Ve spolupráci s učiteli, vedením školy a pedagogicko-psychologickou poradnou vám můžeme pomoct se stanovením individuálního studijního plánu.
Pomůžeme s přípravou na zkoušky.
Pokud bude potřeba, pomůžeme vám zlepšit vztahy se spolužáky a učiteli, zlepšit jejich chápání vaší nemoci, vyvrátit předsudky a mýty. Na edukačních skupinách informujeme o průběhu nemoci, jejím vlivu na život a učení. Velký úspěch má peer konzultant, který vysvětluje své zkušenosti a popisuje příznaky sám na sobě.
Spolupracujeme s poradenskými středisky pro studenty se specifickými potřebami na vysokých školách – například Teiresiás na MU a Poradenské centrum na MENDELU.
Po dokončení školy vám můžeme pomoct hledat odpovídající zaměstnání.

Profesní a rekvalifikační kurzy

Práh v rámci různých projektů organizuje rozličné profesní a rekvalifikační kurzy pro přípravu na konkrétní povolání. Například v projektu Podpora zaměstnávání absolvují klienti kurzy šička, barman – číšník, administrativa a další.
Můžeme vám pomoct i s přípravou na rekvalifikační kurzy na jiné povolání organizované prostřednictvím úřadu práce i dalšími organizacemi.

Jazykové kurzy

Centrum denních služeb Práh jižní Morava organizuje pravidelně jazykové a konverzační kurzy běžných jazyků.


Kontakt: Mgr. Norbert Michel tel.: 605759757, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

JT Fixed Display