Pomůžeme vám najít smysluplnou práci a připravit se na ni.sd

 • přišli jste kvůli vaší nemoci o zaměstnání
 • máte obavu, že neudržíte své zaměstnání
 • chtěli byste pracovat, ale myslíte, že byste práci nezvládli

 

praceNejprve vám pomůžeme zjistit, jaké máte předpoklady a jaký druh práce je pro vás vhodný. Pokud společně zjistíme, že máte předpoklady práci úspěšně vykonávat, pomůžeme vám zaměstnání hledat (jak vám můžeme pomoct při hledání a udržení zaměstnání, si přečtěte zde). Pokud společně zjistíme, že vám nemoc brání v běžném zaměstnání, pomůžeme vám obnovit dovednosti a návyky důležité pro práci v našich dílnách.

 

 

Sociálně terapeutická dílna

Pracovní rehabilitace začíná vstupem do sociálně terapeutické dílny Práh jižní Morava. Pracovníci dílny vám pomůžou zlepšit pracovní dovednosti, dát vaší práci řád a zvládnout pracovní tempo.

Nízkoprahové místo

Nízoprahové místo klade nejmenší nároky. Nemusíte zvládat chodit pravidelně, můžete chodit kdykoliv, kdy je vám dobře.

Rehabilitační místo

Na rehabilitačním místě získáte s neustálou podporou pracovního asistenta pracovní návyky a dovednosti. Naučíte se udržet pracovní tempo, zvládnout pracovní zátěž, podávat odpovídající výkon a pracovat samostatně na zadaných úkolech.
Rehabilitační místo vyžaduje docházku minimálně 2 x 2 hodiny týdně.
Pokud vám vaše nemoc neumožní delší pracovní docházku, můžete v dílně zůstat na Dlouhodobém rehabilitačním místě. Výrobní program dílny najdete zde.

Tréninkové místo

Tréninkové místo vás s podporou terapeutů připraví na práci v běžném zaměstnání. Můžete si na něm nacvičit konkrétní druh práce a konkrétní pracovní pozici. Tréninkové místo vyžaduje docházku minimálně 20 hodin týdně (4 hodiny denně).
Na tréninkových místech můžete pracovat v šicí dílně, kreativní dílně, Café Práh a v administrativě Prahu.
Bližší informace o výrobním programu sociálně terapeutické dílny a tréninkových míst najdete Výrobní program dílny najdete zde..

Chráněné pracovní místo

Posledním krokem pracovní rehabilitace je chráněné pracovní místo.
Zaměstnanecké místo se zkráceným úvazkem, podepsanou pracovní smlouvou a platem klade podobné nároky jako běžné zaměstnání. V Prahu máme chráněná místa se stejným zařazením, jako tréninková místa - kuchař, číšník a uklízeč v Café Práh, prodavač v Obchůdku, šička v šicí dílně, pracovník v kreativní dílně, recepční a administrativní pracovník v kanceláři Prahu. Na chráněné místo nastoupíte již připraveni.
Hlavně pracovní místo číšníka v tréninkové kavárně Café Práh a prodavače v Obchůdku učí zvládat stres běžného kavárenského a obchodního provozu. I tam s vámi budou spolupracovat pracovní terapeuti – tentokrát již v roli „mistrů chráněných míst“ – vašich vedoucích. Z chráněného pracovního místa snadno přejdete do běžného zaměstnání.

 

Běžné zaměstnání

Naši pracovníci vás mohou podpořit při hledání zaměstnání i jeho udržení.
Při hledání zaměstnání vám naši pracovníci mohou pomoct:

 • vybrat nejvhodnější zaměstnání
 • hledat pracovní inzeráty a vybrat vhodné
 • napsat životopis a motivační dopis k výběrovému řízení
 • připravit na výběrové řízení

Pokud zaměstnání máte, naši pracovníci vám k jeho udržení můžou pomoct:

 • řešit složité situace v práci
 • řešit osobní problémy
 • pomoct zapracovat
 • řešit nedorozumění a problémy
 • probrat vaši situaci se zaměstnavatelem i kolegy
 • když váš zaměstnavatel neví o vaší diagnóze, můžou vám pomoct, aniž by to věděl

Kontakt:
Mgr. Norbert Michel, tel.: 605 759 757, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.JT Fixed Display