Norske fondy Logo     MZCR sh CMYK p

  • Trpí Váš blízký schizofrenií, depresí nebo mánií a situace je těžko řešitelná?
  • Bývá Váš blízký často hospitalizovaný a odmítá pomoc?
  • Není váš blízký schopen se o sebe v důsledku nemoci postarat?

Kontaktujte terénní tým Práh jižní Morava
Pohotovostní linka: 733 643 379

Práh jižní Morava poskytuje prostřednictvím terénních týmů lidem se závažným duševním terénní služby. Terénní tým tvoří pracovníci různých profesí (psychiatr-konzultant, psycholog, psychiatrické sestry, sociální pracovnice a peer konzultanti).
Tým v odpovídajícím složení vyjíždí za nemocnými pomáhat řešit problémy přímo do jejich bydliště.
Terénní tým Práh jižní Morava spolupracuje s Psychiatrickou klinikou FN Brno.

Jak terénní tým funguje?

Každý všední den mezi 8-17 hod. je v provozu pohotovostní linka 733 643 379.
Pracovníci na telefonu jsou připraveni pomoct řešit krizové situace. Podle popisu situaci vyhodnotí, navrhnou řešení a pomůžou je zajistit. Pokud to situace vyžaduje, zorganizují výjezd týmu. Členové týmu na místě zmapují situaci, pomohou klientovi i jeho blízkým s jejím řešením. Je-li to potřeba, pomáhají kontaktovat další sociální a zdravotní služby a koordinují spolupráci.
Terénní tým Práh jižní Morava poskytuje i návaznou službu po skončení hospitalizace. Klientům, kteří mají problémy se zvládáním běžných životních situací, pomáhá s vedením domácnosti, finančním hospodařením, péčí o sebe, zajišťuje doprovod k psychiatrovi, dalším lékařům, na úřady atd.
Pracovnice týmu navštěvují klienty i několikrát týdně – je-li to nutné. Monitorují jeho zdravotní stav. Dojde-li k jeho zhoršení, pomáhají ho řešit ve spolupráci s ambulantním psychiatrem a psychiatrickými zařízením v Brně nebo v místě bydliště.

Terénní tým v médiích:

LACO (film Prahu)

Studio 24 ČT (73. minuta)

Události v regionech ČT

Kontakt
Bc. Jana Wůdyová
Vedoucí terénního týmu
tel. 733 643 379, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

JT Fixed Display