chranene bydleni skupinoveSkupinové chráněné bydlení je pro vás vhodné, pokud potřebujete velmi častou pomoc a potřebujete se naučit pečovat o domácnost, vařit, starat se o byt, uklízet, a třeba se vůbec nevyznáte ve všech poplatcích.

Pro chráněné bydlení máme v naší budově v Brně na Tuřanské 12 vybavený byt s pěti jednolůžkovými pokoji, společným obývacím pokojem, kuchyní, koupelnou a záchodem a samostatný dům chráněného bydlení s devíti pokoji na Křenové 63. Každý obyvatel má svůj pokoj. Ostatní části bytu využívají společně. Střídají se ve vaření (vždycky jeden vaří pro všechny), v uklízení a péči o byt.
Přes den obyvatelům bytu pomáhá pracovník Prahu, který pomáhá a radí se všemi problémy. První měsíc po nástupu do chráněného bydlení má nový obyvatel možnost do 22 hodin zavolat na krizový telefon a požádat pracovníka Prahu o pomoc.

Pokud byste si nebyli jistí, jestli život ve skupinovém chráněném bydlení zvládnete, můžete si to vyzkoušet na tréninkovém pobytu.

Obyvatelé bytu skupinového chráněného bydlení uzavírají s Práh jižní Morava půlroční smlouvu s možností dalšího prodloužení. Cena ubytování a poplatky jsou velmi nízké, abyste si je mohli dovolit i s invalidním důchodem.

Když se ve skupinovém chráněném bydlení naučíte o sebe a o domácnost pečovat, můžete udělat krok do individuálního chráněného bydlení.

sazebník úhrad za ubytování
příloha k sazebníku

Podmínky pro vstup do služby najdete zde.

Kontakt: Václav Buchta, DiS., 606 586 440, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

JT Fixed Display