chranene bydleni individualniIndividuální chráněné bydlení je pro vás vhodné, pokud částečně zvládáte žít ve vlastní domácnosti, částečně se starat o sebe i domácnost, ale s některými věcmi potřebujete pomoct.

Pro individuální chráněné bydlení máme několik menších bytů v různých částech Brna. V každém bydlí jeden nebo dva nájemníci (partneři nebo přátelé) a vedou svoji domácnost. Pracovníci Prahu jim s vedením domácnosti pomáhají, podporují je při jednání s úřady, mohou pomoct i s domluvou se sousedy a vztahy s okolím.
Pracovníci Prahu navštěvují obyvatele bytů podle domluvy.

Před bydlením v samostatném bytě můžete nejdříve nějakou dobu žít ve skupinovém bydlení s větší podporou pracovníků Prahu.

Obyvatelé bytu individuálního chráněného bydlení uzavírají s Práh jižní Morava půlroční smlouvu s možností dalšího prodloužení. Cena ubytování a poplatky jsou velmi nízké, abyste si je mohli dovolit i s invalidním důchodem.

Jak zvládnete bez problémů žít v bytě individuálního chráněného bydlení, můžete přejít do podpory samostatného bydlení.

sazebník úhrad za ubytování
příloha k sazebníku
Podmínky pro vstup do služby najdete zde.

Kontakt: Václav Buchta, DiS., 606 586 440, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

JT Fixed Display